Ve Medya Yapım Home

STARZ

Müzisyenler, DJ’ler, Ses Sanatçıları, MC & Beatmaker’lar…STARZ ile şarkılarınızı tüm dünyada satışa sürebilirsiniz !

Bugüne kadar eğer bir yapım şirketi ile anlaşma imzalamadıysanız yaptığınız müzikten “para kazanmanın” tek bilinen yolu Youtube idi.
Aslında Youtube bir “video” izleme sitesi, ama siz oraya “audio” yüklüyordunuz. Siz “şarkınız” 10.000 hit’i bulsun diye uğraşırken öteki tarafta “kedi’nin güldürdüğü çiş yapan bebek” videosu 250.000 hit ile sahibine para kazandırıyordu. Youtube ortaklığı başvurunuz kabul olduktan sonra “kanal abone” sayınız az olduğu için video’nuzu nasıl tanıtacağınızı düşünüyordunuz.

Eğer DJ iseniz işler daha da zorlaşıyor, remix ve set‘leriniz telif hakları sebebi ile haklı olarak yüklenemez hale geliyordu. Soundcloud‘a yüklediğiniz set’lerinizi başkası indirip kendi seti gibi tekrar yükleyebiliyor, Beatport ve Juno‘ya label’sız şarkı verilmediği için satış ve tanıtım platformu bulmak zor oluyordu.

Bir de üstüne Almanya GEMA & Youtube anlaşmazlığı yüzünden Türkiye’den yüklenen hiçbir müzik videosu Almanya’da telif yüzünden seyredilemez hale geliyor ve ülkemizde onbinlerce hayranınız olsa bile yüksek Türk nüfusu ile büyük bir pazar olan Almanya sizin için sınır dışı sayılıyordu. Ayrıca dünyada Youtube harici iTunes Video, 24/7, VEVO, Microsoft Zune, SoundExchange, MUZU, Tape.TV gibi mecralardan da video izleniyor ve gelir elde edilebiliyor.

Starz & VE Medya Yapım işbirliği ile artık şarkılarınızı, albümlerinizi, video kliplerinizi dünyadaki bütün MÜZİK servislerine ulaştırabileceksiniz. Hem iTunes’da single ya da albümünüz satılsın, hem Deezer, Spotify, TTNet Müzik, Turkcell Müzik gibi müzik servisleri ile dinlenme üzerinden gelir elde edin. 120 günlük periodlar ile tüm albüm satış, single satış, şarkı dinlenme ve video izlenme raporlarını dijital olarak inceleyin ve hesabınıza tüm hak edişleriniz kesintisiz yatırılsın.

Yaptığınız müzik türü ne olursa olsun (Arabesk Rap & Apachee EDM hariç) prodüksiyon kalitesi albüm/single için yeterli ise, yani Stüdyo’da kayıt edilmiş, Mix/Mastering yapılmış şarkılarınız, remix’leriniz var ise Starz’a yollayabilirsiniz. Eğer Mix/Mastering konusunda yardım almak isterseniz iş ortağımız olan stüdyo & ses mühendislerinden avantajlı tarifeler ile hizmet alabilirsiniz.

Eğer “Hip Hop/Rap/R&B/EDM/House/Club/Trap/DubStep/Electronic/Progressive” türlerinde müzik yapıyorsanız ve prodüksiyon kalitesi yeterli ise STARZ size ücretsiz haber, reklam ve PR desteği de sunuyor. Ayrıca STARZ seçtiği albümlere Apple “MFiT” sertifikalı VE Medya Yapım Stüdyolarında ücretsiz “Mastered For iTunes” desteği de veriyor. MFiT albümler iTunes’da özel kategoride yer alıyor ve promo ediliyor.

DJ’lerin SET ve Remix’lerini güvenle paylaşmaları için özel Soundcloud ayrıcalıkları bulunuyor.
Müziğinizi korumak için STARZ ile paylaştığınız tüm eserleri, diğer indirme ve dinleme mecralarına iletildiğinden farklı bir biçimde SoundCloud’a iletmekteyiz. Yaptığımız iletimin amacı, kayıtlarınızın SoundCloud sisteminde birer referans dosyası oluşturması ve kullanıcılar tarafından izinsiz paylaşılmasının önüne geçmektir. Bazı kişiler yaptığınız Remix ve SET’leri download edip sonra tekrar kendi isimleri ile Soundcloud’a yüklemektedirler. Fakat Starz üzerinden iletilen eserleri Soundcloud parmak izi teknolojisi ile işaretleyerek diğer kullanıcılar eserlerinizden ya da set’lerinizden birini yüklediğinde kullanıcıya bir telif hakkı bildirimi göndermektedir.

SINGLE ve ALBÜMLERİ NASIL YOLLAYABİLİRSİNİZ

Sizde prodüksiyonunu yeterli gördüğünüz her türde şarkı/albümü aşağıdaki formatlara uygun şekilde yollayabilir ve dijital dünyanın tüm pazarlarından yararlanabilirsiniz.

1- Şarkıların minumum 44.100khz 16bit kalitesinde WAV formatında olması gerekiyor. MP3’ten WAV’a convert edilmiş dosyalar “kesinlikle” kabul edilmeyecektir. (Tavsiyemiz mutlaka bir müzik stüdyosunda kayıt, mix, mastering işlemlerini yaptırın. Satışa ve dinlemeye sunmak için ses kalitesi mutlak suretle gerekli)
2- 1500 x 1500 pixel büyüklüğünde JPG,PNG,TIFF formatında albüm kapağı. Kapak üzerinde sanatçı ve albüm isimi harici başka bir yazı/logo olmaması gerekiyor. Örnek albüm kapakları için iTunes’da müzik kategorisine bakabilirsiniz.
3- Kayıt/Mix/Mastering stüdyo isimleri
4- Şarkılarınızın dosya boyutu küçük olsa da mutlaka ZIP/RAR ile sıkıştırılmış olarak WETRANSFER ya da FTP linki olarak mail’e koyun. Mail’e eklenmiş/attached ses dosyaları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU FORMU VE TEKNİK BİLGİ İÇİN TIKLAYIN ! 


Price:
Category:     Product #:
Regular price:,
(Sale ends !)      Available from:
Condition: Good ! Order now!

by