Skip to content

STÜDYO

VE Medya Yapım Türkiye’de ikinci* Apple MFiT (Mastered for iTunes) lisansı alan ses kayıt stüdyosuna sahiptir. (*Eylül 2013)
Yeni adıyla Apple Digital Masters şu anda streaming dünyasındaki en kaliteli ses formatıdır.

Türkiye’den Ezhel, Mustafa Ceceli, Patron, Yonca Lodi, Tan, Yener Çevik, Özgün, Tuğba Yurt, Güler Duman, yurtdışından ise Endonezya’dan Ayu Ting Ting, Bulgaristan’dan Toni Storaro, Teodora, İran’dan Helen bugüne kadar VE Medya Yapım stüdyolarında kayıt alan ünlü isimler arasındadır.

Apple Digital Masters Mastered for itunes

Özel Tasarım “STARTRACK Console” ile bütünleşmiş “TL Audio M4 Tube Analog Mixer” kontrol odamızın hükümdarıdır. Plugin’lerde aradığınız ama asla bulamadığınız hem Analog hem Tüp (Valve) sıcaklığı bizim stüdyomuzun demirbaşıdır. Bu analog tadın yanında konsola gömülü Full CMC Serisi ve CC121 dijital kontroller bulunmaktadır.

Mastered for iTunes / Apple Digital Masters ne demek, Ender Çabuker, Mustafa Ceceli ve Fuat Technopat için VMY Stüdyolarında anlatıyor.

Technopat‘ın oluşturduğu DAW sistemimiz ile Mixer bağlantımız SSL MadiXtreme 64 + Alpha Link AX Bundle ile sağlanmaktadır.Adam A8X, Adam A7x, Yamaha NS10m ve Adam Sub10 kulaklarınızla en önemli detayları en temiz/yüksek volume ile duymanızı sağlar. Rupert Neve Portico II ana mikrofon preamfimizdir. Bunun yanında çoklu enstrümanlar için 24 girişli tüplü TL Audio preamp mevcuttur. Lexicon PCM 80, Lexicon MX200, TC Electronic M350, Alesis 3630, DOD, Behringer Virtualizer outboard ekipmanlarımızdır. Kayıt odasında 2 adet AKG 414 XL II, 1 adet Nuemann U 87 Ai, 4 adet Shure SM 57 mikrofon bulunmaktadır.

Kontrol odasındaki DAW ve bina içindeki diğer grafik işlem PC’leri birbirlerine 1000mbit Render Farm modunda bağlantılıdır.