Skip to content

BİZ KİMİZ

Şirketimiz 2011 Mayıs ayında Volkan Yazıcıoğlu ve Ender Çabuker tarafından kurulmuştur. YAPIM aşamasının her kolunu “kendi içinde” bitirebilmesi en önemli kabiliyetidir.

ve medya yapım

VE Medya Yapım’ın İstanbul’da Apple’dan MFiT Sertifikalı yüksek teknolojili Ses Kayıt/Mix/Mastering Stüdyosu, Greenbox Video Stüdyosu, Kurgu/Post FX odası ve Kamera/Film Ekipmanları bulunmaktadır. Ankara‘da ise Tübitak onaylı ses teknolojilerini geliştirdiği AR-GE merkezi bulunmaktadır.

Müzik Yapım & Ses Teknolojileri Projelerini Ender Çabuker yürütmektedir. Mustafa Ceceli, Murat Dalkılıç, Nilüfer, Ezhel, Patron, Emre Altuğ gibi bir çok star ismin ve Ayu Ting Ting, Toni Storaro gibi yabancı sanatçıların hit şarkılarının bestecisi, söz yazarı ve aranjörüdür. 1998’de Raks Müzik’te başlayan kariyeri 2013’te “Yılın En İyi Şarkısı” ödülünden sonra müziğin mutfağından yapımcılık kısmında devam etmektedir. 2021 yılından beri ODTÜ, Ankara Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ile Akademik İşbirliği ve Tübitak desteği ile Ses Teknolojisi AR-GE çalışmalarına devam etmektedir. Bekar ve bir patent sahibidir.

Fatih Yıldız, Polygram/Universal ve RAKS Müzik’te prodüktörlük yapmış, MSG Genel Sekreteri olmuş, METALLICA ve BON JOVI ’ye Türkiye’de altın plak vermiş ve pop müziğe YAŞAR’ın ilk iki albümünü kazandırmıştır. Türkiye’nin en eski ve saygın müzik prodüktörlerinden olan Fatih Yıldız, şirketimizin Müzik Yapım bölümündedir.

Açelya Ülgenay 2007 yılında Müzist Sanat Merkezi’ni kurmuş ve Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler destekli sosyal sorumluluk projeleri ile birçok ödül almıştır. 2016 yılından bu yana İtalya – Milano’da düzenlenen “The International Piano Lovers Over 40” yarışmasında jüri üyesidir. Ayrıca “Milano Music Masterschool” ve “Comune di Milano” nun desteklediği kültür derneği “Il Clavicembalo Verde” ile konser organazisyonları için ortak çalışmalar yapmaktadır. Açelya Ülgenay şirketimizin ulusal ve uluslararası proje/organizasyon müdürüdür.

Video Klip Çekimi, Kurgu/Montaj, Post/FX, Film Ekipmanı Kiralama, GreenBox ve Fotoğraf stüdyosu gibi hizmetlerin başında
Harun Altunel bulunmaktadır. Proje ihtiyacına göre VMY’nin kendi bünyesinde çalıştığı Yönetmen, Görüntü Yönetmeni, Işık Şefi ve Set Ekibi mevcuttur.

Dijital müzik platformları ve NetD dağıtımı ile Şahin Özyürek ilgilenmektedir. VE Medya Yapım’dan bağımsız bir dijital dağıtım servisi olan STARZ yine Şahin Özyürek kontrolündedir.

Dağıtım Yaptığımız Dijital Mağazalar:
Spotify, Apple Music / iTunes, Turkcell Fizy, TürkTelekom Muud, TikTok, Youtube Music, Shazam, Instagram Music, Deezer, Yandex LLC, Xbox Music, Nokia, Amazon, SoundCloud, MediaNet, Google Music, Rhapsody, eMusic,7 Digital, Virgin FR, Livewire Mobile Inc, Telecom Italia S.p.A, Juno Records, SendMe Mobile, Dada S.p.A., Mix&Burn, Slacker, Gracenote, BMAT, Blinkbox Music, Aspiro, Vervelife, Omnifone, rDio, Audible Magic, AT&T Mobility, Simfy GmbH, Inform-mobil, Internet Bookshop Italia Srl Psonar Limited, Bonic, Phononet, Cricket Communications Inc, Bloom FM Digital Distributution Networks, BounDEE, Zik Groupe Archambault, JB HiFi, Library Ideas / Freegal, Neurotic Media, Tuned Global